• Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy / informatyka, plastyka / zajęcia artystyczne
  • Minimalna ilość punktów: 60
  • Przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia
  • Nabór elektroniczny
  • Wzór wniosku

Masz bogatą wyobraźnię i interesujesz się modą, a może make-up to twoja pasja?

Oto wymarzony kierunek dla ludzi kreatywnych, którzy dążą do doskonałego wyglądu. Dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym zdobędziesz szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie wizażu i stylizacji oraz projektowania własnej linii ubrań. Uczniowie tego kierunku mają możliwość projektowania i tworzenia kolekcji z wykorzystaniem programów komputerowych typu CorelDraw oraz programu Inventex. Tu każdy może stworzyć coś unikatowego i niepowtarzalnego dla siebie, sprawdzić się jako modelka, zaprezentować swoje kreacje na wybiegu, uczestniczyć w sesjach zdjęciowych w studio i plenerze. Wystarczy tylko mieć pomysł na siebie i nieograniczoną wyobraźnię.

Na przedmiotach zawodowych uczniowie przechodzą drogę od pomysłu, poprzez wykonanie rysunku żurnalowego, dobór materiałów, dodatków, konstruowanie, modelowanie, aż do realizacji modelu na zajęciach praktycznych i pracowni kreowania ubioru. Technik przemysłu mody projektuje odzież dla różnych grup wiekowych i na różne okazje. Zgodnie ze swoją wiedzą dotyczącą proporcji sylwetki ludzkiej, proponuje stroje dla figur standardowych i nietypowych, modeluje formy zgodnie z rysunkiem plastycznym i żurnalowym, korzystając z programów komputerowych . Tu młody projektant stworzy i wykona samodzielnie każdą wymarzoną kreację jednocześnie odpowiednio ją zareklamować i sprzedać. Uczeń tej klasy zajmuje się nie tylko ubiorem, ale również przygotowuje wystrój i aranżację wnętrz, scenografię np. do sesji fotograficznych mody. Dodatkowym atutem jest możliwość nabycia umiejętności w zakresie stylizacji i wizażu zgodnie z najnowszymi trendami w makijażu. Niezwykłą przygodą może być również prezentowanie swoich dzieł podczas pokazów mody oraz konkursów dla młodych projektantów. Uczeń tego kierunku ma możliwość spróbować samemu wcielić się w rolę modelki i modela i poczuć atmosferę wybiegu.

Innowacje pedagogicze:

Technik przemysłu mody to nie tylko odzież i ubrania. To także projektowanie własnych kolekcji, przygotowanie całego wizerunku modelki / modela, wystylizowanie i zaaranżowanie tła do sesji zdjęciowych czy przestrzeni wystawowej.

Innowacja stylizacja - wizaż - kosmetologia pozwala młodym projektantom na zdobycie umiejętności związanych z przygotowaniem pokazu kolekcji ubrań, stworzeniem make-upu modelki czy przeprowadzeniem sesji zdjęciowych.

• Innowacja komputerowe projektowanie ubioru stwarza możliwość tworzenia kolekcji, modeli z wykorzystaniem programu CorelDraw, Inventex, jednocześnie rozwija dodatkowe umiejętności i kompetencje w zakresie obsługi programów komputerowych, dając możliwość absolwentowi być konkurencyjnym na rynku pracy.

Uzyskiwane kwalifikacje zawodowe:

• AU.14 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
• AU.42 Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych

Dodatkowe kwalifikacje w ramach kursów:

• AU.61. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy,
• AU.62. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

Patronat:

• Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
• Artystyczna Alternatywa w Krakowie

Partnerzy:

• Men’sField spółka z o.o. w Przeworsku
• Reh4Mat

Ciekawe zajęcia i inicjatywy w ramach kierunku kształcenia:

Uczniowie tego kierunku to aktywna grupa ludzi kreatywnych z dużą dozą wyobraźni modowej, prezentujących swoje modele na wybiegu podczas pokazów mody, uczestniczących w sesjach zdjęciowych plenerowych i w studio, tworzących swój wizerunek modowy w ramach metamorfoz i stylizacji.

Rozwijając swoje zdolności z wizażu i stylizacji dziewczęta uczestniczą w warsztatach i zajęciach z pielęgnacji ciała, wizażu, w warsztatach z zakresu projektowania ubiorów w nawiązaniu do aktualnych trendów oraz w szkoleniach z nauki chodzenia po wybiegu.

Plenery malarskie, warsztaty z decoupagu, tablica inspiracji to wspaniała okazja do pokazania swoich umiejętności plastycznych, ekspresji i wrażliwości estetycznej, a udział w akcji Misie Tulisie, polegającej na stworzeniu autorskiej podusi dla podopiecznych dziecięcego oddziału szpitalnego udowadnia, że uczniowie tego kierunki oprócz wyjątkowego talentu posiadają jeszcze ogromne serce dla innych.

Zajęcia dodatkowe:
• nauka chodzenia po wybiegu
• udział w pokazach mody
• wyjazdy na profesjonalne pokazy mody organizowane w Krakowie, Łodzi, Poznaniu
• spotkania z ludźmi z branży modowej i kosmetycznej
• zajęcia artystyczne
• wycieczki integracyjne dla modeli i modelek
• plenery malarskie.

Po ukończeniu nauki w technikum można kontynuować naukę na dowolnym kierunku wybranej uczelni wyższej, a zwłaszcza na kierunkach związanych z artystycznym projektowaniem odzieży, wzornictwem przemysłowym. Jeżeli nie planuje się dalszej nauki, można bezpośrednio po ukończeniu szkoły podjąć pracę w zakładzie odzieżowym, salonie sukien ślubnych, salonie dekoracji okien, sklepie odzieżowym oraz zakładzie kosmetycznym. Można również otworzyć własną firmę, w prowadzeniu której na pewno przydadzą się dodatkowe kwalifikacje nabyte podczas nauki w klasie technikum.